Wszyscy gramy w siatkówkę - sport dla niepełnosprawnych i nie tylko
Wszyscy gramy w siatkówkę - sport dla niepełnosprawnych i nie tylko
Wszyscy gramy w siatkówkę - sport dla niepełnosprawnych i nie tylko
Wszyscy gramy w siatkówkę - sport dla niepełnosprawnych i nie tylko
Wydarzenia

2015

                                                                                            

Sprawozdanie z wyjazdu Stowarzyszenia Piłki Siatkowej na Siedząco do Barda. 6.06.2015 r.

 

   W dniu 6 czerwca bieżącego roku odbył się wyjazd Stowarzyszenia Piłki siatkowej na Siedząco na wycieczkę do Barda. W wycieczce uczestniczyło 31 osób niepełnosprawnych ich opiekunów i wolontariuszy. Wycieczka została zorganizowana przez Zarząd Stowarzyszenia.

Celem wyjazdu było bliższe poznanie, integracja wszystkich (sprawnych z niepełnosprawnymi) członków Stowarzyszenia, budowanie współpracy w grupie poprzez płynięcie grupy sześcioosobowej na pontonie oraz czynnego wypoczynek na łonie natury. Cele powyższe zostały osiągnięte czego dowodem są uśmiechnięte twarze na załączonych zdjęciach.

Wyjazd rozpoczął się o godz. 8:00 zbiórką i wyjazdem z pod CPN Lotos przy ulicy Nowodworskiej w Legnicy. Po przyjeździe do Barda grupa zebrała się na przystani wodnej przy ulicy Grunwaldzkiej. Stąd zabrano nas wraz ze sprzętem na górną przystań w Młynowie. Tam po krótkim instruktarzu rozpoczęliśmy spływ pontonami po rzece Nysa Kłodzka. Sam spływ trwał od 3 do 3,5 godziny. Między godziną 14 a 15 uczestnicy wycieczki zjedli obiad i po krótkim odpoczynku z przewodnikiem udaliśmy się na zwiedzanie miasteczka. Na początku weszliśmy na górę bardzką, napiliśmy się wody z cudownego źródełka. Następnie zwiedziliśmy stare miasto, bazyliką wraz z szopką i zapoznaliśmy się z historią zwiedzanych zabytków, którą przekazał przewodnik.

Wycieczka zakończyła się powrotem do Legnicy o godz. 20:00

 

Udział Stowarzyszenia w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, styczeń 2015

   Stowarzyszenie Piłki Siatkowej na Siedząco w Legnicy przekazało Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w dniu 08.01.15 r. piłkę z autografem Pana Mariusza Wlazłego Mistrza Świata w Piłce Siatkowej, które odbyły się w Polsce w 2014 roku. Poniżej dołączam skan podziękowania za przekazaną piłkę do licytacji.

2014

   W dniach 05-06 grudniu wzięliśmy udział VII Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej z Okazji Dnia Inwalidy w Złotoryi, na którym zajęliśmy IV miejsce.

 

 Stowarzyszenie wydało książkę na temat gry w piłke siatkową na siedząco

 Wydaliśmy pierwszą w Polsce książkę „VADEMECUM PIŁKI SIATKOWEJ NA SIEDZĄCO” z załączoną płytą DVD zawierającą filmy promujące, szkoleniowe oraz naukę gry w piłkę siatkową na siedząco. Gra posiada wyjątkowe walory integracyjne i jest dyscypliną sportu dla każdego. Nakład 2000 sztuk. Autorem publikacji jest Bożydar Abadżijew.

Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco Szczecin 2014

   W dniach 21-23 listopada wzięliśmy udział w Mistrzostwach Polski Piłki na Siedząco w Szczecinie.W zawodachwzieło udział 10 drurzyn z całej Polski na których zajęliśmy IX miejsce.

Wyróżnienie dla  legnickiego stowarzyszenia. październik 2014

   Stowarzyszenie Piłki Siatkowej na Siedząco otrzymało wyróżnienie przyznane przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, a w szczególności za propagowanie piłki siatkowej na siedząco wśród młodzieży i osób niepełnosprawnych oraz prowadzenie drużyny siatkarskiej. Kolejne wyróżnienie otrzymał długoletni trener naszej drużyny oraz reprezentacji Polski Bożydar Abadżijew.

Wyróżnienie z rąk Wicemarszałka Wojewódźtwa Dolnośląskiego Radosława Mołonia odebrał podczas uroczystej gali Prezes Stowarzyszenia Mirosław Sosnowski.

 

Sparingi z drużynami Dolnego Śląska

   W październiku i listopadzie wzięliśmy udział w sparingach z drużyną START Wrocław, które były sprawdzianem formy przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski.

2013

VI turnieju Integracyjnym Piłki Siatkowej w Złotoryi wzięło udział sześć drużyn: Szczecin, Wrocław, Jelenia Góra, Kadra Kobiet oraz Legnica. Legnica zajęła VI miejsce.

   Z okazji Światowego Dnia Inwalidy w Złotoryi zorganizowano VI Międzynarodowy Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej, organizatorem imprezy był Urząd Gminy Złotoryja. Zawody odbywały się w dniach 07-08 grudnia 2013 r. Udział w nich wzięło sześć drużyn grających w siatkówkę na siedząco: Szczecin, Wrocław, Jelenia Góra, Kadra Kobiet oraz Legnica. Udział wzięło też pięć drużyn grających w siatkówkę na stojąco których reprezentowali zawodnicy z: Francji, Słowacji, Niemiec I dwie drużyny z Polski. Mimo iż zawodnicy z Legnicy wykazali się dużą wolą walki zajęli oni miejsce tuż poza podium. Były to zawody integracyjne, gdzie równocześnie odbywały się rozgrywki w siatkówce na siedząco i stojąco. Na koniec turnieju najlepsza drużyny grająco na siedząco i stojąco mierzyły się ze sobą. 

 

 

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej na siedząco we Wrocławiu 30 listopada  2013.

   Dnia 30 listopada 2013 r. z okazji nadchodzących mikołajek we Wrocławiu odbył się turniej piłki siatkowej na siedząco organizowany przez Start Wrocław . Udział w turnieju wzięły trzy drużyny: Start Wrocław, Urząd Marszałkowski i drużyna z Legnicy. Zawodnicy z Legnicy wykazali się bardzo dobrą grą i zajęli pierwsze miejsce w turnieju.

 

Puchar Polski w piłce siatkowej na siedząco  - Jelenia Góra 2013

   W dniach 09-11 listopada 2013 roku odbył się turniej o Puchar Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco-Jelenia Góra 2013. Udział w rozgrywkach Pucharowych wzięło dziesięć drużyn z Polski, w tym jedna z Legnicy, którą reprezentowało dziesięciu zawodników.  Na turniej  przyjechały  najlepsze drużyny z kraju,  miedzy innymi  drużyny    z Wrocławia i Szczecina, które na  ostatnich  mistrzostwach  zajęły  odpowiednio  drugi  i trzecie miejsce. Zawodnicy na turnieju reprezentowali wysoki poziom, wiec mimo dobrej gry drużyna z Legnicy zajęła VI miejsce.

 


 

Turniej z okazji otwarcia skateparku 21 września 2013

   Dnia 21 września 2013 z okazji otwarcia nowego skateparku w Legnicy został rozegrany turniej piłki siatkowej na siedząco. Udział w nim wzięły cztery drużyny składające się z pięciu osób. Pierwsze trzy miejsca otrzymywały puchar, ponadto przyznawano nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. Każdy z uczestników turnieju otrzymał też pokrowiec na buty. Drużyny grały w systemie każdy z każdym. Pod koniec wyłonili się następujący zwycięzcy:

 I miejsce- Straż Pożarna

 II miejsce- Legnica

 III miejsce- Jelenia Góra

 IV miejsce- Wrocław

Po turnieju odbył się poczęstunek, składający się z ciepłych i zimnych napojów i kełbasy.

 

Siatka w Kunicach

   7 lipca 2013 w niedzielę  w Kunicach pod Legnicą odbyła się coroczna impreza "Żagle bez barier" organizowane przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół "Nadzieja" z Legnicy. Celem tej imprezy jest integracja oraz zapoznanie ludzi ze sprzętem pływającym i bezpiecznym ich użytkowaniem. Stowarzyszenie dba o to aby ludzie niepełnosprawni nie zamykali się w domach i żeby mogli wspólnie spędzać czas, biesiadować i bawić się. Uczestnicy spotkania w Kunicach mieli możliwość popływania na żaglówkach, kajakach i rowerach wodnych. Odbyły się również pokazy siatkówki na siedząco - dyscypliny sportu coraz bardziej popularnej także w Legnicy - co wzbudziło duże zainteresowanie osób spędzających niedziele nad jeziorem kunickim. Chętni mogli poznać zasady gry, a nawet rozegrać mecz. Było dużo radości, wspólnych rozmów oraz biesiadowanie przy grillowanych smakołykach.

I turniej piłki siatkowej na siedząco " Wszyscy gramy w siatę"

   22 czerwca w sobotę, w LEGNICY odbył się I turniej piłki siatkowej na siedząco " Wszyscy gramy w siatę". Zawody były uroczystym zakończeniem projektu, który miał na celu spopularyzowanie sportu jakim jest siatkówka na siedząco na Dolnym Śląsku. W turnieju wzięli udział reprezentanci pięciu miast, które brały udział w projekcie: Wrocław, Wałbrzych ( dwie drużyny), Legnica, i Jelenia Góra. Wśród zawodników mogliśmy zobaczyć Reprezentantów Polski w siatkówce na siedząco, zawodników sekcji z poszczególnych miast, sympatyków tej dyscypliny, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W trakcie turnieju rozegrano również mecz VIP. Aktywny udział w turnieju wziął także obejmujący patronat nad akcją MARIUSZ WLAZŁY, zawodnik PGE Skry Bełchatów, wice-mistrz świata z 2006r. Drużyny rozegrały mecze na zasadach każdy z każdym. Wszyscy walczyli o każdy zdobyty punkt. Zawodnicy wykazali się niezwykłą zaciętością i wolą walki. Grze oprócz nutki sportowej rywalizacji, towarzyszyła atmosfera pełnej integracji i bardzo dobrej zabawy.Ostatecznie zespoły uplasowały się na następujących miejscach: 1.START WROCŁAW 2.WAŁBRZYCH 1 3.SIMET JELENIA GÓRA 4.LEGNICA 5.WAŁBRZYCH 2 Wiele emocji wzbudził udział w turnieju Mariusza Wlazłego, kibice od rana czekali na jego przybycie. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie i poprosić o autograf tego znanego siatkarza. On sam kibicował, a później w meczu Vipów spróbował swoich sił w siatkówce na siedząco. W ramach podziękowania otrzymał od organizatorów pamiątkową koszulkę z podpisami wszystkich zawodników biorących udział w zawodach. Druga z koszulek powędrowała do Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wiele uśmiechów które nie znikały z wszystkich twarzy. Mamy nadzieję że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie i ponownie będziemy mogli szerzyć ideę integracji i promować wspaniały sport jakim jest siatkówka na siedząco.

Mecz pokazowy na Święcie Piasku we wsi  Radziechów.

Szybki kontakt
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Strona internetowa utworzona w ramach projektu pt.: "Legnicko-Głogowskie Centrum Przedsiębiorczości Społecznej".
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA!